Nincs annál lehangolóbb, mint elmenni egy remek élményprogramra, ami balul sül el. Hiszen ki akarna a játékidő lejártával is bent dekkolni a horror-szobában, vagy bármelyik másikban? Ezért, ha nem szeretnénk csalódni a végén, érdemes elkerülni néhány tipikus hibát, ami megfoszthatna a sikertől, nehogy rossz szájízzel hagyjuk el a terepet az öröm helyett.
Az egyik leggyakoribb hiba az, hogy a csapattagok nem kommunikálnak egymással. Ha valaki talál egy kulcsot például, vagy egy lehetséges nyomot, illetve megold egy rejtvényt, mindig ossza meg az információt a többiekkel. Az elhallgatott információk, esetleg különmunkák miatt könnyen előfordulhat, hogy a másik csapattag nem tudja, hogy egy adott tárgyat már használtak, vagy hogy már rég megvan a kulcs, ami egy zárba kell.
A másik csapda a dolgok túlbonyolítása: sokan hajlamosak túlgondolni a rejtvényeket. A szabadulószobákban a feladványok általában logikusak, nem igényelnek különleges szakértelmet, sem lexikális tudást. Érdemes az egyszerűbb megoldásokat kipróbálni, mielőtt a bonyolult elméletekbe belegabalyodnánk. Ha valami túl nyilvánvalónak is tűnik, próbáljuk ki – sokszor tényleg az a megoldás.
Az idő a legnagyobb ellenség a szabadulószobákban, ezért fontos, hogy ne ragadjunk le túl sokáig egyetlen rejtvénynél. Ha egy feladvány nem oldható meg néhány percen belül, érdemes tovább lépni és később visszatérni rá. Így kicsit más szemszögből fogjuk látni a helyzetet, és könnyebben jöhet a megoldás.
Néha az a probléma, hogy egyetlen feladványra összpontosítanak, miközben a többit figyelmen kívül hagyják. A szabadulószobákban gyakran több feladat párhuzamosan is megoldható, ezért hasznos felosztani a csapattagok között a munkát. És végül: merjünk segítséget kérni, ha elakadunk, hiszen jobb egy kis segítséggel kijutni, mint egyáltalán nem teljesíteni a pályát.